Published by: 0

Мозолі і як їх уникнути

Однією з найбільш поширених неприємностей, які можуть трапитися в поході, є мозолі. Під час походу турист пересувається пішки цілий день, і не дивно, що серйозне навантаження на ноги часто закінчується потертостями і мозолями.

Як запобігти появі рідких мозолів?

Найнеприємнішими і болючими є водянисті мозолі або пухирі. Вони утворюються з-за тертя і вологості, отже, ці фактори повинні бути зведені до мінімуму.

Найчастіше ноги потіють і стираються через неправильно підібране взуття. Ваше похідне взуття повинно підходити за розміром, бути сухим і без нерівностей всередині. Кращий вибір взуття для походу – непромокаємі черевики з дихаючої тканини. У теплу пору року можна також носити похідні сандалі з носком.

Давайте ногам відпочинок. Якщо під час переходу ви відчуваєте втому і попрілість ніг, на найближчому перевалі роззуйтеся, дайте ногам відпочити і обов’язково поміняйте шкарпетки.

Доглядайте за ногами під час походу: намагайтеся щодня їх дезінфікувати, особливу увагу приділіть шкірі між пальцями.

Лікування мозолів в поході

Якщо водяний мозоль тільки назріває, можна запобігти її подальший розвиток в такий спосіб:

  • Зняти взуття, очистити і протерти ноги насухо.
  • Застосувати на місце назрівання мозолі лейкопластир чи бинт.

У тому випадку, якщо пухир на нозі вже з’явився, необхідно від нього позбавитися. Для цього:

  • Продезінфікуйте голку над полум’ям або за допомогою спиртового розчину.
  • Акуратно проколіть пухир по краях в декількох місцях.
  • Дайте витекти підшкірної рідини. При необхідності злегка натисніть пальцями. Ні в якому разі не відривайте шматочки шкіри, а якщо шкіра все-таки надірвалася, обробіть це місце антисептиком.
  • На рану наклейте пластир або накладіть бинт.

Позбувшись від мозоля, всіма силами намагайтеся звести до мінімуму тертя хворого місця. Якщо ви не можете забезпечити достатню стерильність подібної операції, не пробивайте мозоль, а просто наклейте пластир поверх неї.

Якщо ноги в поході стерлися до крові, обробіть рану дезинфікуючим засобом і нанесіть протимікробну мазь або порошок. Після цього наклейте пластир або забинтуйте хворе місце.