Published by: 0

Проходження по лісу і через хащі

Незалежно від того, за яким рельєфом буде пересуватися Ваша група, на ньому можуть зустрітися місця, пройти які досить важко.

Рух по лісу

Існує кілька простих правил які дозволяють знизити ризик травматизму при ходьбі по лісу.

⦁ Якщо Ви йдете попереду, попереджайте товаришів голосом про небезпечні місця: яміи, пеньки які стирчать, коріння, слизькі місця, приховані вимої і т. д .;
⦁ Рухайтеся по лісу ланцюжком з інтервалом 3-4 м .;
⦁ Проходячи крізь хащі, притримуйте гілки, щоб вони не вдарили по обличчю того, хто йде за Вами слідом.

 
Швидкість руху в лісовій місцевості залежить від рельєфу, рослинністі і наявністі стежок. При ходьбі по стежках, галявинах, лугах (з невисокою травою) найзручніше йти зі швидкістю 4-5 км / год. В лісі без стежок, по болотистій місцевості, схилу, хащах, через завали, йти доведеться набагато повільніше.

 
Йти по лісу найзручніше по стежках, полянах і т. д. По стежці, навіть самої зарослої, йти набагато легше, ніж безпосередньо – по азимуту. До того ж стежки пролягають так, щоб огинати перешкоди.
По маршруту без стежки найкраще рухатися не поспішаючи, обережно, вибираючи найбільш безпечне місце. При такому темпі у Вас і Ваших товаришів буде менше ймовірності впасти і отримати травму. При русі по азимуту переглядайте шлях якомога далі, щоб не опинитися в непрохідній гущавині, в оточенні завалів, в глибокому яру, розпадках, або в болоті і т. д. Не забувайте – саме Вам доведеться пролазити через дерева, проходити по ним, зістрибувати, знову підніматися з рюкзаком за плечима.

Будьте дуже уважні, коли проходите через прогнилі і нестійкі лежачі дерева, тим більше в дощову погоду, коли вони мокрі і слизькі. Якщо все ж група змушена йти по завалу, то при цьому слід бути обережним (надавати одна одній допомогу, використовувати в якості опори жердину і т. д.). При крутих, вологих і слизьких схилах спуск і підйом безпечніше здійснювати за допомогою мотузкових перил.

Рух через хащі

При походах у хащах і средньогірській місцевості, чимало труднощів викликає проходження через хащі – зарості стелиться по землі, чагарник висотою до 3 метрів з сильною і гіллястою кореневою системою. Перш ніж рухатися крізь зарості чагарнику, уважно огляньте і сплануйте, як Вам краще через нього пройти. Одяг для такого переходу краще вибирати щільний, з довгими рукавами, а брюки заправляти в чоботи або шкарпетки. Цей захід обережності дозволить Вам уникнути травми. Хоча якщо є можливість, то такі зарості краще просто обійти.